Odpowiedz 
Akustyk z wąską główką
Autor Wiadomość
defilader77   Offline
Ludożerka nie pokuma
****


Liczba postów: 1,174
Dołączył: Jun 2013
Post: #1
Akustyk z wąską główką
Nabyłem okazyjnie kolejnego pacjenta do remontu.

Czy ktoś z Was orientuje się z jakiego okresu może to być gitara?

Menzura 620 mm, ale to chyba żadne zaskoczenie.
Charakterystyczna wąska, pełna główka oraz zamontowane klucze od klasyka. Sorki za jakość zdjęcia (zrobione zszywaczem biurowym).
Karteczka ze środka oczywiście wyrwana (ślady zbrodni wskazują na to, że była biało-czerwona (chyba podobna jak w moim klasyku z 1986).

Generalnie oprócz śladu po naklejce i odklejającej się podstrunicy jest w stanie lepszym, niż się spodziewałem, że będzie :)


Załączone pliki Miniatury
   
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 11-06-2014 13:52 przez defilader77.)
11-06-2014 13:49
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
KISSbestfan   Offline
Maniak wioseł
****


Liczba postów: 2,961
Dołączył: Sep 2011
Post: #2
RE: Akustyk z wąską główką
Trudno powiedziec, na pewno lata 70 wzwyz, w latach 60 wszystkie akustyki jakie widzialem mialy jeszcze zaczepy strun i luzne mostki, dopiero od 70-tych sa klejone mostki. Ale mam mala gitarke akustyczna z konca lat 70-tych, bardzo popularny model, tez ma klejony mostek, a naklejka byla jeszcze bialo zielona, tak wiec podejrzewam, ze to juz wczesne lata 80-te beda.
Taki duzy akustyk jakiego masz w kolekcji to juz na pewno lata 80 - widzialem raz takiego, w srodku wyrazna data Czerwiec 1982. Maszynki identyczne. Mam akustyka z identycznym pudlem co ten na zdjeciu i to jest polowa lat 80, tyle ze ma inna glowke. Tutaj szyjka od Jazza, a maszynki wsadzone takie, bo prawdopodobnie albo zabraklo innych, albo budzetowo sie nie wyrabiali.
11-06-2014 14:14
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
defilader77   Offline
Ludożerka nie pokuma
****


Liczba postów: 1,174
Dołączył: Jun 2013
Post: #3
RE: Akustyk z wąską główką
Dzięki Kiss, też mi się wydaje, że to może być przełom lat 70' i 80'.
No patrz, a ja nie zauważyłem, że to szyjka od Jazza :D
Te klucze strasznie zaburzają ogólny obraz ;)
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 15-06-2014 11:09 przez defilader77.)
12-06-2014 08:03
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
defilader77   Offline
Ludożerka nie pokuma
****


Liczba postów: 1,174
Dołączył: Jun 2013
Post: #4
RE: Akustyk z wąską główką
Przemalowałem szyjkę (lakier schodził praktycznie sam, wystarczyło lekko przejechać papierem ściernym). Miałem zachomikowane zapasowe klucze do modelu Tosca - pasują idealnie :)

Teraz wymyśliłem sobie, że zrobię jakiś strunociąg (np. podobny do tego stosowanego w mandolinach), bo mostek tak był przez kogoś stuningowany, że musiałem go odkleić.


Załączone pliki Miniatury
   
15-06-2014 11:10
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do: