Odpowiedz 
DEFIL F6-2A "Polskie Nagrania" ;)
Autor Wiadomość
defilader77   Offline
Ludożerka nie pokuma
****


Liczba postów: 1,173
Dołączył: Jun 2013
Post: #1
DEFIL F6-2A "Polskie Nagrania" ;)
Projekt ten pewnie wielu osobom wyda się nieco kontrowersyjny, ale nie było mi żal tak potraktować F6-2A, because:

1) Mam już egzemplarz F6-2A w stanie w 100% oryginalnym - nawet z oryginalnym zielonym pokrowcem - na dowód zdjęcie ze średnim klasykiem ;)

2) Nie lubię F6-2A i uważam, że ma najgorszy mostek w defilowskiej historii.

3) Oryginalny mostek był wyrwany, górna płyta uszkodzona.

Dałem tutaj mostek "jazzowy" i uważam, że gitara brzmi od razu jakieś trzy razy lepiej w porównaniu do oryginalnej konstrukcji. "Pływający" mostek można sobie korygować, co od razu rozwiązało problemy ze strojeniem. Mostek nie opiera się na płycie winylowej, tylko przez wycięte "okienko" bezpośrednio na sklejce. Wszystko jest dokładnie sklejone, nic nie trzeszczy, nic nie brzęczy. Lekki szlif progów, klucze defilowskie bardzo vintage ;) Akurat takie miałem pod ręką. Założyłem testowo jakieś używane Ernie Balle od elektryka - brzmi nieziemsko. Strach się bać co będzie, jak dostanie świeże struny dedykowane dla akustyka ;)

Wiem, wygląda nieco debilnie, ale dla mnie priorytetem było tutaj brzmienie i już zacieram łapki na myśl o tym, jak będzie brzmiał duecik "Polskie Nagrania" + Jumbo (Jumbo czeka już tylko na nowe siodełko mostka i struny).


Załączone pliki Miniatury
       
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 21-06-2017 11:17 przez defilader77.)
21-06-2017 10:37
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Konrad   Offline
Repairman
*******


Liczba postów: 4,324
Dołączył: Feb 2016
Post: #2
RE: DEFIL F6-2A "Polskie Nagrania" ;)
Super pomysł, gitarka wygląda nieziemsko...co tam dużo gadać Defil robił przepiękne instrumenty.
a co do mostka....myślę że jako element w układance ma bardzo duże znaczenie jeśli chodzi o brzmienie, w F6-2A jest po prostu za szeroki i za gruby żeby dobrze wprawiał w wibracje płytę wierzchnią....ja teraz wszystkie mostki które odklejam pocieniam o kilka milimetrów....jest słyszalna różnica w brzmieniu.
21-06-2017 13:41
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Wiatru   Offline
Szarpidrut
*******


Liczba postów: 2,342
Dołączył: Feb 2014
Post: #3
RE: DEFIL F6-2A "Polskie Nagrania" ;)
Rozwiązanie jest fajne, ale ta płyta jednak mi nie bardzo pasuje. Rozumiem że maskowanie i tak dalej... Ale mi nie pasuje. Ale jeśli to ma być gitara do grania to ok ;)
21-06-2017 19:26
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ajf   Offline
Użytkownik
****


Liczba postów: 1,611
Dołączył: Feb 2018
Post: #4
RE: DEFIL F6-2A "Polskie Nagrania" ;)
bridge plate muza by Emil ;)
21-01-2024 09:29
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
tg3f   Offline
Nowy Użytkownik
*


Liczba postów: 4
Dołączył: Jan 2024
Post: #5
RE: DEFIL F6-2A "Polskie Nagrania" ;)
Witam.
Jestem posiadaczem F6-22 od wielu lat. Zauważyłem ostatnio, że zaczyna mi się delikatnie odklejać mostek (na razie tylko 0,5-1 mm). Poszukiwania w sieci naprowadziły mnie na ten temat i na to Forum.
Zainteresowała mnie dokonana tu zmiana mostka na inny rodzaj. Czy można prosić o bliższe dane? Niestety, jestem całkowicie "świeży" w temacie lutnictwa.
W sumie to pewnie nie opłaca się wkładać w tę gitarę wiele pieniędzy, pewnie lepiej jest kupić nową, ale może warto się nieco pobawić.
(P.S. Gdyby tak przy okazji można było uzyskać możliwość regulacji menzury indywidualnie dla każdej struny...)
22-01-2024 17:26
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ajf   Offline
Użytkownik
****


Liczba postów: 1,611
Dołączył: Feb 2018
Post: #6
RE: DEFIL F6-2A "Polskie Nagrania" ;)
Masz dwa rozwiązania: zalecane - odkleić mostek, oczyścić pozostałości kleju, przykleić na nowo Zwróć uwagę że pod zaślepkami na mostku są śrubki które można próbować dokręcić. W przypadku ponownego doklejenia mostka bardzo się przydadzą do dociśnięcia mostka do płyty.
Druga opcja: odkleić mostek, zamontować strunociąg i zastosować mostek pływający. Wady tej metody-zniszczysz oryginał i musisz zainwestować w mostek i strunociąg.
Moja rada: załóż nowy watek na forum, zamieść zdjęcia gitary to na pewno coś podpowiemy
22-01-2024 21:36
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do: