Odpowiedz 
Co oznaczają numery na blaszkach?
Autor Wiadomość
SonneKern   Offline
Użytkownik
*


Liczba postów: 111
Dołączył: Sep 2014
Post: #1
Co oznaczają numery na blaszkach?
Jak w temacie ktoś może mi rozszyfrować ten numerek
Gitarka kupiona w 67 roku brak jednak w środku karteczki z fabryki na potwierdzenie.
Lakier w stanie bardzo dobrym ( porównując z moimi jazzami to mogę powiedzieć, że IDEALNY)
Minimalnie wygięty gryf w banana, dwa drobne odpryski, mocniej popękany lakier przy brzegach dolnej płyty tak że czuć czuć pod palcami pęknięcia. reszta pęknięć lakieru jedynie widoczna. Maszynki chodzą idealnie oryginalny mostek, strunociąg bez najmniejszych śladów korozji.
Tatko od koleżanki chce sprzedać takie pudło bo grać nie gra a sentyment wielki. Napaliłem się jak szczerbaty na suchary ale cena jak dla mnie zaporowa( dzieci, szkoła, przedszkole , remont itd..)
Zdjęcia z telefonu wiec proszę o wyrozumiałość.


Załączone pliki Miniatury
           
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 14-09-2014 21:06 przez SonneKern.)
14-09-2014 20:59
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
KISSbestfan   Offline
Maniak wioseł
****


Liczba postów: 2,961
Dołączył: Sep 2011
Post: #2
RE: Co oznaczają numery na blaszkach?
Nabijano tam numer seryjny, ale potem chyba przestali to robic.
14-09-2014 21:15
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
SonneKern   Offline
Użytkownik
*


Liczba postów: 111
Dołączył: Sep 2014
Post: #3
RE: Co oznaczają numery na blaszkach?
Czyli to 873 wyprodukowany jazz w Defilu jak się domyślam.
A czy ten numer seryjny jest coś wstanie powiedzieć więcej, materiały, składacz itd..?
14-09-2014 21:25
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Muflon   Offline
ja tu tylko sprzątam
****


Liczba postów: 1,873
Dołączył: Oct 2011
Post: #4
RE: Co oznaczają numery na blaszkach?
Wątpię. Prędzej może znajdziesz coś na drewnie pod stopą gryfu, po wyjęciu gryfu z gniazda. Chociaż to też nie koniecznie.
14-09-2014 21:44
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
KISSbestfan   Offline
Maniak wioseł
****


Liczba postów: 2,961
Dołączył: Sep 2011
Post: #5
RE: Co oznaczają numery na blaszkach?
Smiem watpic, to bardzo krotki nr seryjny, w normalnych akustykach byly duzo dluzsze na kartkach w srodku. Jesli to naprawde 67 rok, to calkiem mozliwe ze to faktycznie 873 sztuka. W innych Jazzach jest tez wypalony numer na stopie, ale to widac dopiero po odkreceniu
14-09-2014 21:45
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
SonneKern   Offline
Użytkownik
*


Liczba postów: 111
Dołączył: Sep 2014
Post: #6
RE: Co oznaczają numery na blaszkach?
U mnie to tylko jakieś szyfry ołówkiem.
Liczyłem na jakaś głębszą historie związaną z tym numerem. :)
Szkoda
14-09-2014 22:07
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
KISSbestfan   Offline
Maniak wioseł
****


Liczba postów: 2,961
Dołączył: Sep 2011
Post: #7
RE: Co oznaczają numery na blaszkach?
Niestety, rzadko kiedy zdarzaja sie glebsze historie. Na dobra sprawe to na przyklad rozne wersje malowania Jazza, to tak naprawde czesto kwestia inwencji tworczej lakiernika, jaka mial tamtego dnia, na to nie ma chyba klucza, a wystepuja chyba ze 3 albo 4 wzory cieniowania na Jazzie, bardziej lub mniej zachodzace na otwory
14-09-2014 22:12
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Muflon   Offline
ja tu tylko sprzątam
****


Liczba postów: 1,873
Dołączył: Oct 2011
Post: #8
RE: Co oznaczają numery na blaszkach?
Są z mocnym cieniem na efach, średnim, słabym i żadnym. Są trzy lakiery przypalania - prawie czarny, brązowy i kilka tonów ciemniejszy od podstawy. I do tego różne malowania gryfu. Przypalane, naturalne i naturalne z białą główką. Do tego różnica wilości pyłku brązu w lakierze cieniującym.
15-09-2014 16:22
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do: