Odpowiedz 
Jola 2 markery
Autor Wiadomość
Brach   Offline
Lack of Comprehension
*


Liczba postów: 77
Dołączył: Dec 2013
Post: #1
Jola 2 markery
Jak zauważyłem w sieci, Jola 2 miała gryf markerowany na 2 sposoby (12 próg) albo bar jak wszystkie pozostałe albo (co chyba rzadsze) 3 doty 8 mm. Czy na tej podstawie można jakoś datować instrument, czy było to dziełem przypadku (co mieli to dali)?
29-12-2013 14:26
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Muflon   Offline
ja tu tylko sprzątam
****


Liczba postów: 1,873
Dołączył: Oct 2011
Post: #2
RE: Jola 2 markery
Dokładnie nie wiem, bo dopiero dzięki tobie to zauważyłem. Ale po oględzinach strzelałbym, że te z podwójnym barem są starsze, a te z trzema kropkami są młodsze - na chłopski rozum stwierdzam że Jola miała "gibsonowskie" markery, Jola 2 miała potem ich pochodne ("belki", w tym na 12 progu), potem przedesignowano 12 próg na kropki i potem takież gryfy montowano w Jolach 22. Taka ot sobie moja teoria.
29-12-2013 14:36
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
KISSbestfan   Offline
Maniak wioseł
****


Liczba postów: 2,961
Dołączył: Sep 2011
Post: #3
RE: Jola 2 markery
Kropki sa w Joli2, a paski w Melodii2. Niektorzy przekladali szyjki w gitarach, stad zamieszania.
30-12-2013 02:00
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Brach   Offline
Lack of Comprehension
*


Liczba postów: 77
Dołączył: Dec 2013
Post: #4
RE: Jola 2 markery
I to jest dobra informacja. Dzięki!
30-12-2013 09:11
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do: