Odpowiedz 
Defil Kosmos od Zdynia
Autor Wiadomość
Zdynio   Offline
Użytkownik
*


Liczba postów: 36
Dołączył: Oct 2013
Post: #11
RE: Defil Kosmos od Zdynia
(27-12-2013 19:02)bartez89 napisał(a):  zdynio dobra robota.Możesz napisać coś więcej na temat samej renowacji czym lakierowałeś jaka farba i jaki bezbarwny akryl?nitro???

Dzięki Bartez.
Gitara jak widać na zdjęciach miała mocno popękany i poobijany lakier, niefabryczny pickguard i klucze.
Po ściągnięciu lakieru okazało się że na jednym z boków był wklejany kawałek drewna. To miejsce i otwory po śrubach wymagały szpachlowania wykończeniówką.
Gitara została przetarta papierem 600 i pomalowana 1 raz grubo podkładem akrylowym. Zawsze przetrę podkład na krawędziach więc później maluję drugi raz podkładem. Nakładam 2-3 cienkie warstwy. Całość przecieram papierem 800-1000. Wszystkie gitary maluję akrylem od podkładu, przez lakier po bezbarwny metodą natryskową pistoletem grawitacyjnym.
koloru nakładam 3-4 warstwy w odstępach 10-15 minutowych. Tak samo czynię z bezbarwnym.
Bezbarwny wyrównuje papierem 1200 i pastę polerską (jakąś niemiecką - nazwę podam później) mięciutką gąbką i maszyną polerską. Pasta jest świetna i dużo lepsza nic często używana pasta ścierna G3, a używając ją w połączeniu z miękką gąbką nie zostawia widocznych okrągłych rys tylko idealne lustro.
Pickguard został wycięty frezarką cyfrową z mlecznej plexi 2mm z podklejoną od tyłu białą folią by nie przebijał kolor lakieru. Pickguard powstał po 4 szablonach i ciągłym pasowaniu, mierzeniu i przycinaniu, a później skanie i przerobieniu szablony na plik .cdr. Z plastikowej karty wyciąłem osłonę pręta i gniazda jack. Naklejki "defil" i "kosmos" zostały wycięte ploterem tnącym z folii ORACAl po wcześniejszym przygotowaniu plików w corelu.
Gałeczki są typu Reflective Top złote. Elektryka została polutowana na nowych potencjometrach, a kondensatory pochodzę z Japońskiej kopi LP. Od razu mówię, że elektrykę lutował mi mój father bo dla mnie to jest magia. Ze schematem łatwiej ale jak ja polutuje to wszystkie jest zawalone cyną która i tak się nie trzyma :D

Nie mogłem dojść ładu z elektryką wykorzystałem http://www.seymourduncan.com/images/supp..._3way2.jpg tylko omijając przełącznik.
Gdy głośność była na full chodziły oba przetworniki, gdy ściszałem przetwornik przy gryfie nie działo się nic dalej chodziły oba ale gdy ściszałem pod mostkiem ściszało cały układ.
Zrobiłem tak że odciąłem jeden przetwornik i co...Nie był podłączony a i ta gdy stukałem w niego wszystko było słychać. Nie wiem czy plexa przenosiła drgania, na drugi podłączony przetwornik czy po prosu moc była tak duża że wzbudzało oba przetworniki?! Skończyło się tak, że przetwornik przy gryfie nie jest połączony z potencjometrami. Potencjometry są spięte ze sobą ale nie z resztą działającego układu przetwornika pod mostem. Nie wiem co się dzieje ale elektryka to dla mnie magia :D Chodzi jeden, brzmi świetnie. W miarę możliwości poproszę kogoś by ogarną tą elektrykę i nagram jakieś próbki.
Chyba to wszystko. Pytać śmiało.

(28-12-2013 01:14)Muflon napisał(a):  Cudna. Można tylko jeszcze prosić zdjęcie tyłu główki? ;)

Jest takie zdjęcie w galerii, o proszę http://s389.photobucket.com/user/Zdynio/...4.jpg.html

(27-12-2013 21:08)KISSbestfan napisał(a):  Wiem dobrze jaka byla inspiracja do tworzenia :P Ale coz, grunt ze wyszlo dobrze i zostawiles oryginalne przetworniki. Gratulacje !

Kiss ta sama gitara z np czarnym pickguardem i osłoną śruby pręta nie wyglądała by już tak dobrze. Niektórzy nawet nie zmienią niebieskich plastików w puckupach np. do czerwonej gitary. Są połączenia kolorów które bardzo lubię i takie które pasuję lepiej do danej gitary. Dlatego użyłem kolorystyki z prawdziwej gitary vintage gold topa z 54.

(27-12-2013 14:31)rzech napisał(a):  świetnie
i od razu pytam czy mozna wrzucić na stronę. Powstanie galeria DEFIL CUSTOM

Oczywiście wrzucaj. Ku chwale Defila.
28-12-2013 13:05
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do: