Odpowiedz 
Defil 4/4?
Autor Wiadomość
defilader77   Offline
Ludożerka nie pokuma
****


Liczba postów: 1,172
Dołączył: Jun 2013
Post: #1
Defil 4/4?
Witam świątecznie :)

Śnięty Mikołaj przyniósł mi tuż przed Wigilią paczuszkę, a w paczuszce Defila za 5 zł + koszty przesyłki.

[Obrazek: defil_4-4.jpg]

Może ktoś widział/ma coś podobnego i mógłby wysnuć jakieś przypuszczenia co do okresu produkcji. Wydaje mi się, że jest to klasyk w rozmiarze 4/4 (chociaż do menzury 650 mm trochę mu brakuje).

- długość całkowita 995 mm
- głębokość pudła rezonansowego 90 mm
- menzura 620 mm
- duuuża główka (w najszerszym miejscu 85 mm, długość 25 mm)
- binding 3-warstwowy (biały-czarny-biały)
- obecny próg zerowy
- klucze wymienione na znane mi z klasyków defilowskich z lat 80-tych
- ślad po odklejonej rozecie

Etykieta niestety zdarta, więc brak informacji o roku produkcji. Generalnie gitarka jest w lepszym stanie niż się spodziewałem i nawet z kiepskimi strunami brzmi ciekawie. Tak więc kolejny egzemplarz do odpicowania.
25-12-2013 12:27
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
KISSbestfan   Offline
Maniak wioseł
****


Liczba postów: 2,961
Dołączył: Sep 2011
Post: #2
RE: Defil 4/4?
Mialem takie cos w rekach, to sa pozne lata 80. Poszlo do kolezanki na urodziny. Ogolnie nie ma chyba sensu porownywac Defila z obecnie wyznaczonymi przez zachodnie standardy menzurami, po prostu uznajmy, ze jest "normalnej wielkosci". Raz klocilem sie z kolega, ktory mowil, ze mam 3/4, a porownujac do jego 4/4 to byl tej samej dlugosci - tu pewnie chodzilo o waska szyjke. W tym wypadku moze byc podobnie

To co mialem mozna zobaczyc w hyde parku tak na marginesie. Moj kolega ma wariacje tego pudla, z wezsza szyjka i pelna glowka, przeznaczona na struny metalowe, tez dosc popularny model.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 25-12-2013 16:32 przez KISSbestfan.)
25-12-2013 16:31
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do: