Odpowiedz 
Prośba o pomoc w identyfikacji gitary
Autor Wiadomość
KISSbestfan   Offline
Maniak wioseł
****


Liczba postów: 2,961
Dołączył: Sep 2011
Post: #11
RE: Prośba o pomoc w identyfikacji gitary
Ciezko mi powiedziec. Spis niezwyklych marek biore zazwyczaj stad:
http://www.jedistar.com/jedistar_vintage...ing_d1.htm

Akurat macie otwarte na Defilu. Mialem pisac do goscia z udzieleniem wiekszej ilosci informacji, ale jakos do tej pory sie nie zmobilizowalem.
Tyle ze na stronie wymienia tylko marki, bez wszystkich modeli. Swoja droga moze nie ma co sie zastanawiac. Skoro gra to wszystko w porzadku, trzeba tylko dorobic siodelko i jazda. Pewnie i tak by sie okazalo, ze to cos zupelnie innego niz myslelismy.
02-09-2013 11:01
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
diadem   Offline
gitarowy dłubacz
**


Liczba postów: 220
Dołączył: Aug 2013
Post: #12
RE: Prośba o pomoc w identyfikacji gitary
Witam
Siodełko już wstawione, nowe progi nabite. Szczerze mówiąc to po rozegraniu się na tej gitarze jestem z niej całkiem zadowolony, jednak lubię wiedzieć co mam w ręku.
Dodam jeszcze, że góra główki jest oklejona fornirem, a sam gryf to kanapka z 5 elementów, w pudle kerfing jest całościowy, a nie jak w obecnych gitarach docinany i wygięty, wzmocnienia wyszlifowane i precyzyjnie wklejone, szkoda tylko, że nie ma naklejki.
Waham się, czy nie obrobić gryfu 3 warstwowym bindingiem, nie odświeżyć politury i nie sprzedać w dobre ręce.
Poniżej przedstawiam zdjęcia przed nabiciem progów.
Pozdrawiam
           
02-09-2013 22:08
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
KISSbestfan   Offline
Maniak wioseł
****


Liczba postów: 2,961
Dołączył: Sep 2011
Post: #13
RE: Prośba o pomoc w identyfikacji gitary
Tak jak sie spodziewalem, maszynki nie przypominaja konstrukcyjnie zadnych z jakimi mialem do czynienia. No to troche jestem rozlozony na lopatki.
Widac ze wykonana starannie, a nie tylko malowana, wiec raczej nie ma mowy o japonskiej ani koreanskiej produkcji, bo gitary stamted wlasnie byly tluczone na ilosc. Poza tym, gdyby to byl pozniejszy okres, kiedy robili ladniejsze gitary, to juz nie z tego typu mostkiem, a standartowym w akustykach. Ciezki okres do zgryzienia. Poprzedni wlasciciel moglby pomoc chociaz tyle gdzie ja wczesniej kupil i kiedy, bo byc moze jest to nawet gitara zza wielkiej wody.
02-09-2013 22:31
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
diadem   Offline
gitarowy dłubacz
**


Liczba postów: 220
Dołączył: Aug 2013
Post: #14
RE: Prośba o pomoc w identyfikacji gitary
Poprzedni właściciel przywiózł ta gitarę z Niemiec, z tego co się dowiedziałem to robi w budowlance, a gitara miała pójść na śmietnik jako rupieć, więc przezorny Polak zwiózł do kraju i oddał za 100zł.
Zaczynam się wahać czy to nie robota lutnicza, jednak jestem pewien, że gdzieś już widziałem identyczny strunociąg i nie wiem, czy nie była to Alko.
02-09-2013 22:38
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Muflon   Offline
ja tu tylko sprzątam
****


Liczba postów: 1,873
Dołączył: Oct 2011
Post: #15
RE: Prośba o pomoc w identyfikacji gitary
Alko były nawydziwiane, więc wątpię.
03-09-2013 01:44
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
KISSbestfan   Offline
Maniak wioseł
****


Liczba postów: 2,961
Dołączył: Sep 2011
Post: #16
RE: Prośba o pomoc w identyfikacji gitary
Muflon wcale nie byly tak nawydziwiane, to kwestia gitar elektrycznych, bo nie mial sie chlopina na czym wzorowac. Gitary akustyczne pan Kopoczek robil zwyczajnie

Skoro z Niemiec to sie troche sprawdza co myslalem, chociaz bedzie ciezko bo tam byli rozni wytworcy
03-09-2013 09:18
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
wookation   Offline
Akustyczny
***


Liczba postów: 692
Dołączył: Oct 2013
Post: #17
Co to za klasyk, pomocy.
Cześć,
Ktoś się orientuje co to za produkcja? Zielonego pojęcia nie mam, ładna, pierwszy raz widzę takie ciekawe kształty i mostek. Pytam, gdyż będę w posiadaniu tego klasyka za jakiś czas. Nie ma nalepki, karteczki, nic.

Liczę na Waszą wiedzę.
   
   
   
09-01-2014 12:57
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
magport  
Gość


 
Post: #18
RE: Co to za klasyk, pomocy.
ja już gdześ te klucze widziałem.....tylko nie mogę sobie przypomnieć gdzie....
09-01-2014 13:21
Odpowiedz cytując ten post
wookation   Offline
Akustyczny
***


Liczba postów: 692
Dołączył: Oct 2013
Post: #19
RE: Co to za klasyk, pomocy.
Niemcy? Belgia?
09-01-2014 13:31
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
magport  
Gość


 
Post: #20
RE: Co to za klasyk, pomocy.
a już wiem ... jakiś tydzień temu był u mnie na mieście bazar staroci czy coś i tam widziałem taka gitarkę ale nie pytałem się co to za model.......widziałem tam też piec ,,BOSTON".......
09-01-2014 13:50
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do: