Odpowiedz 
Defil Orlik 2
Autor Wiadomość
BeatleMan  
Gość


 
Post: #1
Defil Orlik 2
Co myślicie o tej gitarze? Jakie są ogólne opinie o niej?
Mam okazje kupić ją za 250 zł i nie wiem czy się opłaca?
Ile ona może być warta?
02-12-2012 17:18
Odpowiedz cytując ten post
KISSbestfan   Offline
Maniak wioseł
****


Liczba postów: 2,961
Dołączył: Sep 2011
Post: #2
RE: Defil Orlik 2
Witaj BeatleMan !

Co mysle o gitarze ? Jest naprawde fajna, troche duza, ale jesli jestes fanem starych klimatow, to mysle ze idealna. Nie gralem na podpietej do wzmacniacza, wiec tu nie powiem co i jak. Ogolnie gra sie bardzo przyjemnie, szyjka jest jak w Lunie, na ktorej grywam na codzien.

Jakie sa opinie ? Gdybys zrobil eksperyment i napisal, ze to "vintage semi hollow bass from 1970's" do tego nagral najpierw probki dzwieku, to najpierw ludzie zaczeliby sie zachwycac. Dodalbys zdjecia i bylaby konsternacja. A jesli napiszesz od razu ze to Defil to beda zmyslac, ze beznadziejnie, zeby tylko nie wyszlo ze sa hipokrytami. Ale tu znajdziesz ludzi myslacych - nasza opinia jak najbardziej pozytywna.

Czy za 250 PLN sie oplaca ? Ludzie z forum zapewne napisza ze da sie taniej (co jest prawda, ale trzeba miec szczescie i czekac az sie trafi okazja), a jak dla mnie 250 PLN to dobra cena, bo za tyle kupisz co najwyzej chinski Jazz Bass, ktory nie bedzie mial tej duszy.

Ile moze byc warta ? Przy obecnych krzywdzacych stereotypach niewiele, wiec sprobuj stargowac do 200 PLN (ale jak sie nie uda, to bierz, taka okazja moze sie nie powtorzyc). Realnie, to gitary produkowane takimi samymi metodami, z porownywalnych okresow i porownywalnych gabarytowo, tyle ze z USA lub Japonii, sa o wiele drozsze.

Tyle ode mnie, niech wypowiedza sie inni
02-12-2012 18:02
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
dulczas90   Offline
Czytelnik
**


Liczba postów: 215
Dołączył: Oct 2012
Post: #3
RE: Defil Orlik 2
Zależy jeszce czy jest w stanie nadającym się do grania czy trzeba z nią coś robić. Każda czynność, którą musisz wykonać, żeby działała obniża jej wartość:P Grunt, żeby nie miała zwichrowanego gryfu i nie była połamana. Reszta robótek to zwykle błahostki.
02-12-2012 18:25
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
BeatleMan  
Gość


 
Post: #4
RE: Defil Orlik 2
Lubię starą muzykę m.in. Beatlesów (o czym świadczy mój nick), Czerwone Gitary-Seweryn Krajewski grał na podobnym basie Defilu. To jest wspaniała muzyka :)
Dziękuję za odpowiedzi i pomoc, teraz już nie mam wątpliwości :)
P.S. posiadam już jednego Defila-jest to Defil Jazz III...Super gitarka
02-12-2012 21:02
Odpowiedz cytując ten post
KISSbestfan   Offline
Maniak wioseł
****


Liczba postów: 2,961
Dołączył: Sep 2011
Post: #5
RE: Defil Orlik 2
W Czerwonych Gitarach to byla Jolana Marina, a nie Defil. Orlika robili w latach 80, a pan Krajewski juz na poczatku lat 70 mial Gibsona. Ale Defil Orlik byl w zespole T.Love Alternative na poczatku ich dzialalnosci.
http://userserve-ak.last.fm/serve/252/10348821.jpg

A Jazza ma chyba wiekszosc uzytkownikow tegoz forum. Bardzo popularna gitara, no i co wazne, jest to idealna baza, gdy chce sie zrobic gitare elektryczna.
02-12-2012 21:14
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
BeatleMan  
Gość


 
Post: #6
RE: Defil Orlik 2
Zgadza się-Jolane Marine też miał, ale wcześniej
A ja mówię o tym basie http://www.youtube.com/watch?v=Ue6hLW5OJ-g
02-12-2012 21:23
Odpowiedz cytując ten post
KISSbestfan   Offline
Maniak wioseł
****


Liczba postów: 2,961
Dołączył: Sep 2011
Post: #7
RE: Defil Orlik 2
Gitara bez jednej maszynki rzadzi !

A ten bas to niestety nie Defil Romeo, to predzej Kremona, czyli Bulgaria
02-12-2012 21:30
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do: