Odpowiedz 
Defilowicze - przedstawmy sie !
Autor Wiadomość
vintage  
Gość


 
Post: #21
RE: Defilowicze - przedstawmy sie !
No i skąd avatar też już wiadomo, fani Kiss w natarciu.
A Vinnie Vincenta znają ?
05-04-2012 20:50
Odpowiedz cytując ten post
MacGyver   Offline
Brzdąkacz garażowy
*


Liczba postów: 66
Dołączył: Jul 2012
Post: #22
RE: Defilowicze - przedstawmy sie !
Witam, kłania się Łukasz z Wrocławia

Moja przygoda z graniem to połowa lat 90-tych, kiedy to Defil wciąż był podstawowym instrumentem dla początkujących rock'n'roll-owców. Byłem, podówczas, basistą. Po 15 latach trzymania gitar po szafach, pod wpływem napojów wyskokowych i sąsiada, który też kiedyś grał, odkopałem sprzęt i tak sobie brzdąkamy w garażu wieczorami.

Mój pierwszy Defil to akustyk, kupiony pod koniec 1993 roku w sklepie muzycznym przy ul. Piłsudskiego we Wrocławiu. Potem był pierwszy bas, Rytm 2, kupiony w komisie bodaj niecały rok później, za kwotę, o ile mnie pamięć nie myli, 800 000 starych złotych. Po dość krótkim czasie Rytma zastąpił bas z zeszlifowanymi do progami (najprawdopodobniej wyrób lutniczy, nigdzie, poza kluczami, nie znalazłem jakichkolwiek oznaczeń producenta). Jako że skład mojego "zespołu" rozleciał się zaraz po maturze i zostaliśmy tylko we dwóch, z perkusistą, dokupiłem, bodaj za 150 zł (już nowych) Malwę, bo nudno było grać na próbach samą sekcję rytmiczną. Po pół roku o pałkera upomniał się MON i na tym muzykowanie się skończyło. Gdy wrócił z armii nie mieliśmy już ani salki ani zapału i nigdy już w tym składzie nic nie zagraliśmy.

Cały mój sprzęt (gitary, piece, efekty) przeleżał sobie te piętnaście lat z okładem, teraz, ze sporą satysfakcją, zacząłem przywracać go do życia.
23-07-2012 22:37
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
KISSbestfan   Offline
Maniak wioseł
****


Liczba postów: 2,961
Dołączył: Sep 2011
Post: #23
RE: Defilowicze - przedstawmy sie !
Witamy witamy. Historia piekna, a osprzet bogaty. Super sprawa. Zatem czekamy na dalsze informacje !
23-07-2012 22:40
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
MacGyver   Offline
Brzdąkacz garażowy
*


Liczba postów: 66
Dołączył: Jul 2012
Post: #24
RE: Defilowicze - przedstawmy sie !
To tak gwoli uzupełnienia: ze wzmacniaczy mam Vermone Regent 600B z kolumną basową (to już nie oryginał) oraz combo basowe Laboga LB-1 z lat 90-tych. Efekty, które mam to Koda, chorus i distortion, w tamtych czasach jedyne dostępne za akceptowalne dla licealisty pieniądze :-) Nie wiem tylko gdzie zginęły mi kable, musiałem sobie polutować nowe... ale sklep elektroniczny w którym się wtedy zaopatrywałem jest tam gdzie był a i asortyment towaru pozostał bez zmian :-)
23-07-2012 23:35
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Muflon   Offline
ja tu tylko sprzątam
****


Liczba postów: 1,873
Dołączył: Oct 2011
Post: #25
RE: Defilowicze - przedstawmy sie !
Przypadkiem nie Axel Elektronik na Dworcowej? :)
Witam witam, ja też sporo funkcjonuję we Wrocku, ale na razie na jakiś czas osiadłem w swoich rodzinnych stronach ;) W roku akademickim jeśli byś chciał, moglibyśmy razem pograć.
24-07-2012 13:19
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
vintage  
Gość


 
Post: #26
RE: Defilowicze - przedstawmy sie !
No i ładnie
24-07-2012 15:25
Odpowiedz cytując ten post
MacGyver   Offline
Brzdąkacz garażowy
*


Liczba postów: 66
Dołączył: Jul 2012
Post: #27
RE: Defilowicze - przedstawmy sie !
(24-07-2012 13:19)Muflon napisał(a):  Przypadkiem nie Axel Elektronik na Dworcowej? :)
Nie, nie. "Kram" na Daszyńskiego (róg Wyszyńskiego (wtedy ulica nazywała się Klary Zetkin). Jeszce w latach 80-tych sklep znany był z tego że trafiały tam różne odpady z Unitry i Diory, które kupowało się na worki. W latach 90 tych worki dalej były dostępne i stanowiły jedyne we Wrocławiu źródło pozyskiwania oryginalnych potencjometrów do gitar Defil. Dworcową miałem kilka przecznic od szkoły, ale jakoś mniej tam bywałem (chociaż bywałem, jack-i w owym czasie szybko się zużywały i zawsze trzeba było mieć kilka w zapasie).
Cytat:Witam witam, ja też sporo funkcjonuję we Wrocku, ale na razie na jakiś czas osiadłem w swoich rodzinnych stronach ;) W roku akademickim jeśli byś chciał, moglibyśmy razem pograć.
Do grania to ze mnie teraz raczej kiepski kompan, kilkanaście lat bez gitary robi swoje a i przed przerwą wirtuozem nie byłem :-) No ale piwo jak najbardziej lubię i pijam ;-)
24-07-2012 23:08
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Muflon   Offline
ja tu tylko sprzątam
****


Liczba postów: 1,873
Dołączył: Oct 2011
Post: #28
RE: Defilowicze - przedstawmy sie !
Co do tego sklepu, może kiedyś tam zaglądnę... są tam jeszcze jakieś starocie? :)
A jeśli chodzi o granie - nie ważne z kim - byleby nie do ściany.
25-07-2012 11:25
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
MacGyver   Offline
Brzdąkacz garażowy
*


Liczba postów: 66
Dołączył: Jul 2012
Post: #29
RE: Defilowicze - przedstawmy sie !
(25-07-2012 11:25)Muflon napisał(a):  Co do tego sklepu, może kiedyś tam zaglądnę... są tam jeszcze jakieś starocie? :)
Jakieś resztki, ale tych worów już nie ma. Za to przeszklona, cylindryczna witrynka i regały są te same co 18 lat temu :-)
Cytat:A jeśli chodzi o granie - nie ważne z kim - byleby nie do ściany.
To ja może postaram się do początku roku akademickiego cośkolwiek sobie przypomnieć. Na razie sąsiad wyjechał na urlop z rodziną i próby garażowe uległy "samozwieszeniu". Właśnie dlatego zabrałem się za dłubanie w sprzęcie.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 25-07-2012 11:57 przez MacGyver.)
25-07-2012 11:57
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Muflon   Offline
ja tu tylko sprzątam
****


Liczba postów: 1,873
Dołączył: Oct 2011
Post: #30
RE: Defilowicze - przedstawmy sie !
Ja osobiście zakopałem się w sprzęcie i nie mogę się zabrać za porządne granie.
25-07-2012 12:08
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do: