Odpowiedz 
Defil HD jak rozpoznać?
Autor Wiadomość
ajf   Offline
Użytkownik
****


Liczba postów: 1,607
Dołączył: Feb 2018
Post: #11
RE: Defil HD jak rozpoznać?
fajne zdjęcie tylko nieco kiepska jakość ( może dałoby się coś z tym zrobić?)
Wracając do tematu :
Seria HD czyli hiszpańska duża seria gitar klasycznych o wymiarze 4/4 z charakterystycznym
ożebrowaniem typu "panormo" rozchodzącym się promieniście a nie poprzecznie jak w innych modelach.
druga cecha charakterystyczna to brak markerów na podstrunnicy, trzecia mostek tylko klejony ( brak wkrętów)
poszczególne typy różnią się materiałem z którego są wykonane, cechy charakterystyczne to:
HD-6 gryf lity bez przekładek mahoniowych
HD-5 gryf klejonka w środku mahoń
HD-4 gryf klejonka w środku mahoń, mahoniowa płyta tylna i boki, ożyłkowanie tworzywo sztuczne
HD-2 gryf klejonka mahoń na zewnątrz, mahoniowa płyta tylna i boki, ożyłkowanie drewniane
na zdjęciu jest jeszcze HD-8. Pierwszy raz słyszę o tym modelu. Na podstawie zdjęcia można stwierdzić że charakterystyczna cechą tego modelu jest gryf klejony z 5 kawałków drewna.
To tyle z moich obserwacji, mam nadzieje że trafnych. Myślę że jeszcze co nieco sprostujecie i dorzucicie.
29-10-2018 17:22
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
defilader77   Offline
Łojciec Dajrektor
****


Liczba postów: 1,169
Dołączył: Jun 2013
Post: #12
RE: Defil HD jak rozpoznać?
(29-10-2018 17:22)ajf napisał(a):  fajne zdjęcie tylko nieco kiepska jakość ( może dałoby się coś z tym zrobić?)

No właśnie żałuję dziś, że nie porobiłem lepszych zdjęć ulotek reklamowych. Te zdjęcia są mocno powiększane, stąd gorsza jakość. Coś takiego jeszcze znalazłem:


Załączone pliki Miniatury
   
30-10-2018 11:04
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do: