Odpowiedz 
Bas akustyczny
Autor Wiadomość
defilader77   Offline
Łojciec Dajrektor
****


Liczba postów: 1,169
Dołączył: Jun 2013
Post: #1
Bas akustyczny
Tak sobie pomyślałem, że warto również tutaj wrzucić tę ciekawostkę, bo pewnie nie wszyscy są na "fejsie" i śledzą co się dzieje w związku z The Feel of DEFIL 3.

A mianowicie jakiś czas temu kolega Ivan Lordbizarre pytał o taki defilowski basik. Niedawno okazało się, że znalazł kolejny trop w sprawie.

Wygląda na to, że bas akustyczny był produkowany (ciekawe w ilu egzemplarzach) i miał pudło "jumbo-podobne" oraz nietypowy strunociąg.

Ciekawe czy kiedykolwiek uda nam się coś takiego obmacać, albo chociaż posłuchać jak gra ;)


Załączone pliki Miniatury
   
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 07-11-2017 13:32 przez defilader77.)
07-11-2017 13:12
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Konrad   Offline
Repairman
*******


Liczba postów: 4,320
Dołączył: Feb 2016
Post: #2
RE: Bas akustyczny
bardzo ciekawe...kurcze myślałem że to jakaś samoróbka ale wychodzi na to, że coś jest "na rzeczy"
07-11-2017 13:36
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Muflon   Offline
ja tu tylko sprzątam
****


Liczba postów: 1,873
Dołączył: Oct 2011
Post: #3
RE: Bas akustyczny
Na moje oko to jest jumbo, tylko z wklejaną rozetą zamiast naklejki. Dlatego trudno rozpoznać kształt. Podejrzewam, że to jest to samo co 12-tki jumbo, tylko gryf jest z Luno-podobny ze zmienioną stopą pod montaż w pudle. ;)
09-11-2017 16:30
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Wiatru   Offline
Szarpidrut
*******


Liczba postów: 2,342
Dołączył: Feb 2014
Post: #4
RE: Bas akustyczny
Bardzo ciekawe rzeczy. Tylko te strunociągi jakieś nietypowe. Kształtowo mocno niedefilowe. Ani to dopasowany ten masywny strunociąg ani typowy druciany.
09-11-2017 16:59
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
praporszczyk   Offline
Still Got The Blues
****


Liczba postów: 2,499
Dołączył: Nov 2017
Post: #5
RE: Bas akustyczny
Gryf jest z Luno-podobny jak zauważył Muflon ale nie widać na główce płytki maskującej otwór regulacyjny pręta jak w Lunie i innych wyrobach Defila, czyżby ten bas nie posiadał pręta a może regulacja jest od strony pudła (ale to niezbyt typowe rozwiązanie jak dla Defila).
12-11-2017 10:44
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do: