Defil Forum
The Feel of DEFIL - projekt - Wersja do druku

+- Defil Forum (http://defilorg.webd.pl/forum)
+-- Dział: Defil (/forum-4.html)
+--- Dział: Defil - ogólnie (/forum-32.html)
+--- Wątek: The Feel of DEFIL - projekt (/thread-976.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8


The Feel of DEFIL - projekt - defilader77 - 08-10-2015 11:35

Wystartowałem właśnie z pracami nad nowym, mam nadzieję NASZYM WSPÓLNYM projektem, który nazwałem

The Feel of DEFIL

Założenia:

1) Chciałbym, aby efektem finalnym była płyta z muzyką nagraną na Defilach. Generalnie jak najbardziej minimalistyczna pod względem aranżacji, ze wskazaniem jaki model gitary/basu/mandoliny został użyty w danym nagraniu.

2) Chciałbym aby na takiej płycie znalazły się utwory nagrane nie tylko przeze mnie, ale i również przez WAS. Kwestię produkcji takiej płyty biorę na siebie.
Sęk w tym, że najlepiej żeby to były nasze własne kompozycje - z powodów wiadomych (płyta będzie wydana na licencji Creative Commons).

3) Płyta będzie dostępna za przysłowiowe free w formie mp3-albumu na stronie http://netlabel.fryvolic.pl

4) Dla zainteresowanych przewidziana jest również płyta "na pamiątkę" w postaci tradycyjnej płyty CD-Audio. Jako, że jest to projekt niekomercyjny - wszystko będzie odbywać się po maksymalnie najniższych kosztach i na zasadach "zróbmy coś z niczego".

Wydawnictwo będzie szeroko, nisko i wysoko promowane, mile widziane pomysły na gadżety, akcje promocyjne itp. Jak się wyrobimy z tym do grudnia, to będziemy mieli fajny prezent dla rodziny/znajomych królika.

---------------------------
Pliki możecie słać na:
emil@fryvolic.pl
---------------------------

Póki co na zachętę tapeta w wersji full HD.

Aha, no i najważniejsze - ustalmy listę osób, które chciałyby wziąć udział w takim przedsięwzięciu:

1. defilader77
...


RE: The Feel of DEFIL - projekt - Muflon - 08-10-2015 12:21

Grafiki gdzieś w wolnej chwili może bym skrobnął.
Jak z perkusją? Bo w moim przypadku nie mam dobrego automatu, ale mam wszystko w midi, mógłbym ci wysłać po prostu surówki moich partii + perka z guitar pro w .wav oraz perkę w .mid/.gp5

Generalnie strzał w dziesiątkę, ja do dyspozycji mam Toscę, Lunę2, tajwańskiego LP z s560 i ratstrata z s570. Tyle kompozycji własnych, że mógłbym nagrać jakieś pół godziny materiału. I chciałem jakiś czas temu zabrać się za nagrywanie tego wszystkiego.


RE: The Feel of DEFIL - projekt - defilader77 - 08-10-2015 13:00

Grafiki są już gotowe, kwestia dopracowania szczegółów. Ja zawsze robię wszystko "od doopy strony".

Przyjmę wszystko co jest nagrane w wav. Instrumenty mogą być nagrane w osobnych plikach. Nie musi być aranżacyjnie "na bogato". W końcu to Defile mają być wyeksponowane.

Wybierz jeden Twoim zdaniem najciekawszy kawałek i będziemy kombinować.

Fajnie by było, jakby się okazało, że dwudziestu forumowiczów ma po jednym ponad 3-minutowym utworze, ale nie wiem czy nie marzy mi się za wiele ;)

Jak nas będzie mniej, to po prostu każdy będzie miał więcej minutek do wykorzystania na płycie. Oczywiście nie musi tego czasu wykorzystać w całości.

Aktualnie lista chętnych do zaprezentowania swoich Defilów na płycie wygląda tak:

1. defilader77 (mandolina 1962, klasyk HD-4, Aster Rock, Aster Lux, Jazz T-II)
2. Muflon (Tosca, Luna2, LP-s560, RatStrat-s570)
3. Michał Brodzik (Tosca)


RE: The Feel of DEFIL - projekt - Wojski - 08-10-2015 17:25

Melduję się z nowofalową kompozycją nagraną na kosmosach, dwóch różnych.


RE: The Feel of DEFIL - projekt - Wiatru - 08-10-2015 20:36

Ja bym chciał, ale nie mam materiału jeszcze, ani za bardzo sprzętu do nagrań (ze skillem to też tak średnio). Dysponuję Trubadurem i Jazzem. Może jakaś współpraca, Muflon?


RE: The Feel of DEFIL - projekt - defilader77 - 08-10-2015 22:08

Wojski - super. Jak masz gotowy ten kawałek - ślij na emil@fryvolic.pl lub udostępnij. Najlepiej wave lub w ostateczności dobrej jakości mp3.

Wiatru - dobry pomysł z tymi kooperacjami. Ja myślę, że nawet do czyjejś gry akordowej ktoś inny może dograć jakieś solówki - i też może wyjść coś ciekawego.

1. defilader77 (mandolina 1962, klasyk HD-4, Aster Rock, Aster Lux, Jazz T-II)
2. Muflon (Tosca, Luna2, LP-s560, RatStrat-s570)
3. Michał Brodzik (Tosca)
4. Wojski (2 Kosmosy)
5. Wiatru (Trubadur, Jazz)


RE: The Feel of DEFIL - projekt - KISSbestfan - 08-10-2015 22:24

Ja poki co nic nie obiecuje, bo jak wiadomo gram srednio na jeza. Ale ale ... Nie wykluczam, ze bede miec cos ciekawego ;) Tylko musze zagadac do kumpla


RE: The Feel of DEFIL - projekt - defilader77 - 08-10-2015 22:30

Zawsze można nagrać jakiś hardcore'owy jazz.
"Bo jazzu nikt nie kuma, man... A krytyk zasnął..."

Ja na ten moment mam "rozgrzebanych" pięć kawałków. Na początku stałem przed dylematem, czy zrobić kolejną swoją płytę, czy też zaprosić na nią Gości :) Potem pojawił się pomysł, by wszyscy byli na niej Gośćmi ;)

Tak czy siak któraś z tych koncepcji na pewno wypali.


RE: The Feel of DEFIL - projekt - Wiatru - 08-10-2015 23:30

Ja tez średnio na jeża, akordowo jakoś sobie radzę, gorzej z solówkami. A zwróciłem się bezpośrednio do Muflona bo przebywamy w jednym mieście. Ale w sumie czemu by tego nie rozszerzyć? ;)


RE: The Feel of DEFIL - projekt - StaCh - 09-10-2015 07:10

(08-10-2015 11:35)defilader77 napisał(a):  Wystartowałem właśnie z pracami nad nowym, mam nadzieję NASZYM WSPÓLNYM projektem, który nazwałem

The Feel of DEFIL

Aha, no i najważniejsze - ustalmy listę osób, które chciałyby wziąć udział w takim przedsięwzięciu:

1. defilader77
2. StaCh
Chcialbym zapytac o kwestie techniczne:
-w jakim formacie maja byc nagrania zeby zagwarantowac jakosc?
-czy moge wykorzystac podklad sciagniety z Youtube?